Když už vás obyčejná káva nebaví

Pokud vás omrzelo pít obyčejné espresso s mlékem či bez, můžete vyzkoušet jiná zajímavá kávová spojení. Která z variant vám nejvíce zachutná a která pro vás bude až příliš exotická?

Ledová káva se zmrzlinou – Affogato

Když máte chuť na něco sladkého ke kávě a zároveň se chcete zchladit. Vyzkoušejte přidat do kávy zmrzlinu! Vyberte si příchuť, kterou máte nejradši a před nalitím kávy dejte pár lžic do sklenice. Zmrzlinu poté zalijte espressem a vychutnávejte si lahodné spojení kávy a sladké zmrzliny!

Espresso&tonic

Již poměrně populární drink, který ale vždy na první ochutnání vyvolává smíšené pocity. Lahodnou kávu totiž v ústech střídá nahořklý tonik, který ale dodává zajímavý kontrast a vytváří tak neotřelou osvěžující chuť, zejména pro horké letní dny. Za vyzkoušení určitě stojí! Do sklenice vložte led, nalijte trochu toniku, zalijte kávou a vychutnejte si specifickou chuť.

Espresso&Orange

Stejně jako Espresso&tonic, tak i tento kávový nápoj nabízí velice zajímavou a specifickou chuť, která je daná spojením kávy a pomerančového džusu. Ano, slyšíte správně. Ať už tato kombinace zní jakkoliv zvláštně, jistě si zaslouží alespoň ochutnání! Postup je stejný jako u nápoje výše, pouze místo toniku nalijete do sklenice pomerančový džus.

Tropicalia

Pokud si troufnete na něco již velmi exotického s kapkou alkoholu, doporučujeme vyzkoušet kávový letní drink, který se skládá z espressa, kokosové vody, rumu a ledu! Toto jedinečné spojení je napůl káva, napůl osvěžující drink a jistě najde své místo, ať už na zahradní oslavě, u bazénu nebo na grilovačce s přáteli!

Přečtěte si také:

Jak si jednoduše zútulnit bydlení? Nabízíme 3+1 tipy!

Kouzelné dřívko: Palo Santo

Klienti Čedoku jsou naštvaní: místo luxusního resortu spí na staveništi!