vánoční trhy

Kam vyrazit na nejlepší vánoční trhy?

První adventní neděle už je za námi a vánoční nálada se každým dalším dnem stupňuje. Máme pro vás tipy, které vánoční trhy navštívit a užít se předvánoční období plnými doušky. Svařené víno, punč, grilované klobásky a koledy na každém rohu už na vás čekají!

Vídeň

Vánoční Vídeň je klasikou a zároveň jistotou, na kterou můžete vsadit. Atmosféra Vánoc je zde všudypřítomná, můžete se těšit na trhy na náměstí Rathausplatz či Karlsplatz, u zámku Belveder nebo Schönbrunn. Kromě vánočních pochutin, jako jsou sladkosti, pečené ořechy nebo grilované klobásky, najdete na trzích také ručně dělané dřevěné hračky, svíčky a také vánoční dekorace. Neměli byste vynechat ani výborné svařené víno, které vás svou kořeněnou chutí správně naladí.

Krakov

V polském Krakově najdete jedny z nejkrásnějších a také nejnavštěvovanějších trhů. Hlavní náměstí je olemované středověkými budovami, jako je Mariánský kostel, Radniční věž nebo Sukkienice, které ještě více podporují kouzelnou atmosféru. Stánky jsou navíc tradičně zdobené a najdete v nich tradiční jídla, například pirohy. Jedinečnost celách trhů podporují ukázky polských lidových tanců, všudypřítomné hraní koled a především pouliční betlémy, kterých potkáte při své návštěvě hned několik.

Budapešť

Budapešť je nádherná v kterémkoliv období a to vánoční jí sluší asi nejvíce. Klasikou maďarské kuchyně je paprika a nevyhnete se jí ani tady. Obyčejným grilovaným klobáskám dodává paprika chuť Budapešti a nesmí chybět ani langoše. Zahřeje vás svařené víno, které můžete procházet při procházce vyzdobeného náměstí před bazilikou svatého Štěpána nebo na náměstí Vörösmarty tér.

Praha a další vánoční trhy

A proč byste vlastně měli jezdit někam daleko, když i u nás je spousta nádherných trhů? Praha je tradičním centrem vánočních trhů, které najdete opět na více místech města. Ať už si dáte klasický trdelník, bramborák nebo grilované sýry, nezapomeňte ani na punč nebo svařák. Kromě Prahy navštivte určitě také Olomouc, kde najdete i velké množství ručně dělaných výrobků.

Mohlo by vás také zajímat:

JAK VYPADAJÍ VÁNOCE VE SVĚTOVÉ METROPOLI?

VÁNOČNÍ TRHY VÁS MOHOU PŘIJÍT DRAHO! NA CO SI DÁT POZOR?