seriály

Jaké seriály se vyplatí sledovat na Netflixu?

Na všech různých streamovacích platformách se to jen hemží stále novými a novými seriály. Jak si ale v té hromadě vybrat, aniž byste museli ztrácet čas zkoušením pilotním dílů? Máme pro vás několik tipů na seriály na Netflixu, které stojí za to.

Dívka a moře

Seriál o tvrdohlavé mladé Australance, která se rozhodne, že sama obepluje celý svět. Příběh je založen na skutečné události a Australanka by se tak stala nejmladším člověkem v historii, kterému by se to povedlo.

Africké královny: Nžinga

Pokud vás baví seriály dokumentárního charakteru, pak vás jistě zaujme i tento. Jedná se o dokument a částečně hraný seriál popisující život africké královny a válečnice ze 17. století, která vládla zemi na území dnešní Angoly.

Přečtěte si také: Cesta k úspěchu podle Oprah Winfrey

Právo podle Lidie Poët

Tento seriál vypráví příběh založený na skutečném životě první právničky v novodobé italské historii. Cílevědomá Lidia se snaží na místo advokátky dopracovat pomocí vyšetřování vražd. Tatp funkce byla pro ženy v Itálii 19. století zapovězená.

Vikingové: Valhalla

Spin-off úspěšného seriálu Vikingové mapuje napětí mezi původními obyvateli a potomky vikingů. V lednu vyšla už druhá série. Valhalla asi nebude tak oblíbená jak původní Vikingové, ale rozhodně se jedná o zajímavou a dechberoucí odnož, která vás zabaví.

Dahmer

O Evanu Petersonovi v roli sériového vraha Jeffreyho Dahmera už jste museli slyšet. Evan v této roli předvedl fascinující výkon, za který dostal několik hereckých cen. Při sledování vám bude nabíhat husí kůže a nebudete věřit, že je založen na skutečných činech sériového vraha.