Jak si jednoduše zútulnit bydlení? Nabízíme 3+1 tipy!

Snažíte se vybavit byt či dům, do kterého jste se právě nastěhovali? Nebo stále přemýšlíte, co vašemu domovu chybí, aby byl více útulný? Dnes vám přinášíme celkem čtyři návrhy, jak svému domovu přidat na útulnosti a vytvořit tak to pravé teplo domova!

1.      Textil všeho druhu

Pokud se vám na vašem prostoru něco nezdá a máte pocit, že na něm něco nesedí, zkuste nejprve doplnit textil. Ten pomůže dodat prostoru útulnost a „teplo domova“. Přidat můžete polštáře, přehozy, deky, závěsy. Můžete si hrát se vzory, vzájemně je kombinovat, míchat barvy a s interiérem si takto hrát. Výměnou barvy textilu totiž můžete pokoji dodat jiný ráz, takže je to i vhodné, pokud vás omrzel vzhled vašeho interiéru.

2.      Květiny

Kromě jejich funkce pročišťování a zvlhčování vzduchu jsou květiny skvělým doplňkem každého prostoru. Ať už ty řezané, ale i ty v květináči každý prostor prozáří a dodají mu svěžest. Pokud nejste zahradník roku, vybírejte květiny, které nepotřebují žádnou speciální péči, případně jim nebude vadit, když je pozapomenete zalít. Skvělý je například fíkus nebo orchidea.

3.      Koberce

Stejně jako textil i koberce udělají prostoru velkou službu. Pokud máte rádi minimalismus, můžete vsadit na jednobarevnou klasiku, naopak můžete nechat koberec vyniknout tím, že vyberete extravagantní vzor a zbytek místnosti necháte neutrální. Kombinací je nespočet!

4.      Obrazy a plakáty

V neposlední řadě vsaďte na plakáty, fotky nebo obrazy. Pokud máte v archivu nějaké fotografie, které si rádi vystavíte, nechte si je vyvolat a vystavte je ať už v rámečku, nebo třeba plátně. Vybrat můžete i nějaký zajímavý obraz, případně plakát. Pokud jste tvořiví, můžete si plakát i sami vytisknout z internetu nebo namalovat! Daný prostor tak bude osobitější!