Jak se vyhnout chřipce

Jak se vyhnout chřipce?

Zima už pomalu klepe na dveře a spolu s ní i období nachlazení a chřipek. Často se dá přitom onemocnění vyhnout jednoduchými návyky a tipy. A protože je prevence lepší a méně náročná než nemoc, máme pro vás několik tipů na to, jak se vyhnout chřipce obloukem.

 

  1. Imunita

To nejdůležitější, co pro sebe na obranu před chřipkou můžete udělat, je vypěstovat si pořádnou imunitu. Toho docílíte hlavně jezením ovoce a zeleniny s vysokým obsahem vitaminů. Určitě všichni z reklamy znáte vitamin C, který je jedním z důležitých faktorů pro to, jak se vyhnout chřipce, ale nezapomeňte také na vitaminy třídy B a v zimním období, kdy jsme na slunci mnohdy jen pár hodin denně, vitamin D. Další tipy, jak posílit imunitu, najdete v našem článku.

  1. Teplé čaje

Bylinkové čaje mohou přispět k posílení imunity, ale také ke zklidnění našich nervů. A protože jde psychika ruku v ruce s naším zdravím, můžou právě i obyčejné čaje pomoci k předcházení nemocí. Jako prevenci i jako pomocník v boji se začínajícím onemocněním nám také poslouží zázvorový čaj. Zázvor je antiseptický, protihorečnatý a protizánětlivý. Osladit si tento čaj můžete například medem, který je považován za jedno z nejsilnějších přírodních antibiotik.

  1. Umývání rukou

Umývání rukou se učí už děti v mateřské škole a má to své důvody! Jednoduché umytí rukou je jedno z nejúčinnějších opatření před napadení jakýmkoliv virem. Právě rukama se dotýkáme obličeje, úst, často pomocí nich něco jíme. Tyto úkony provádíme mnohem častěji, než si myslíme, a proto jsou čisté ruce základ zdraví.

  1. Pravidelné větrání

Zvláště v zimním období je důležité správně větrat. Základními pravidly jsou větrat krátce, intenzivně a často. Právě nevětrané místnosti mohou přispívat k častějším nachlazením a chřipkám. Zároveň se v takovém prostředí také mohou tvořit plísně, které opět způsobují různé zdravotní komplikace.

  1. Lehký sport

Procházky a lehké sportování mohou vašemu zdraví jen a jen pomoci. Pohybu tělu prospívá, proto neváhejte a vyrazte někam na procházku, na čerstvý vzduch.