instagram není realita

Instagram není realita, a to je důležité neustále připomínat.

Možná i vy projíždíte každý den Instagram a vidíte spousty fotek dokonalých postav na dovolených obklopené luxusem. Všechno se zdá být na fotkách perfektní, ale realita je jiná. Nezapomeňte, že lidé se prezentují tak, jak chtějí oni sami.

Zveřejníme jen to, co chceme, aby se vidělo

Porovnávání se s lidmi na Instagramu je vcelku nebezpečné. Pamatujte na to, že sociální sítě vybízejí ke sdílení jen toho hezkého. Lidé obecně mají potřebu ukazovat světu svůj život takový, jaký chtějí, aby okolí vidělo. Nikdo nebude zveřejňovat hádky s partnerem, nepořádek doma nebo neúspěšný den v práci.

Lepší, hezčí a úspěšnější

Instagram je ve své podstatě vyumělkovaný svět, který vás možná přivádí do stavu, kdy se cítíte méněcenní, že neděláte a nestíháte dost věcí. Vzpomeňte si, kolikrát jste někomu na sociálních sítích záviděli, jak má doma uklizeno, nebo že je právě na dovolené. Lidé se zde prezentují tak, že jsou produktivní, mají stále hodně práce, ale zároveň jezdí na dovolené a kupují si drahé značkové věci. Den má u nich minimálně 36 hodin a peníze jsou jen číslo.

Přečtěte si také: Na co všechno využijete levandulový olej?

Jsou zkrátka lepší, hezčí a úspěšnější, a tento obraz ve vás může úplně přirozeně vyvolávat pocity úzkosti.

Jak s tím pracovat?

Důležité je uvědomění si toho, co Instagram dělá, a jak zde lidé fungují. Jakmile si to uvědomíte, budete mnohem snáze vstřebávat obsah, který se na vás sype.

Neporovnávejte se. To je asi nejdůležitější. Každý je jiný a rozhodně nikdo nemá svět pouze růžový. Nevíte, čím si lidé, které sledujete, prochází. Tak jako oni neví tyto věci o vás.