Co vám na dovolené nesmí chybět, abyste se vyhnuli nepříjemnostem?

Co vám na dovolené nesmí chybět, abyste se vyhnuli nepříjemnostem?

Dovolené jsou obdobím pohody a klidu, tedy většinou. Mohou přijít ale situace či náhody, které vám ji mohou znepříjemnit. I s takovými momenty byste měli počítat y být na ně připravení, proto vám dnes poradíme, co by vám v kufru kromě základních věcí nemělo chybět.

Když jedete na dovolenou, většinou nepočítáte nebo nemyslíte na nepříjemnosti či komplikace. Bohužel i tyto věci se dějí a je lepší být na ně připraven, než být překvapen.

Repelenty

Klíšťata, ovádi, ale i komáři dokáží dovolenou mírně zavařit. Zatímco komáří štípnutí vám většinou nic neudělá, u jiného hmyzu už může být problém. Je proto vždy lepší kousnutí a štípnutí předcházet, proto je repelent skvělou cestou. Pokud by vás přes to nějaký hmyz napadl, přibalte do kufru i panthenol nebo jiný zklidňující gel či krém, který zabrání natečení nebo napuchnutí místa.

Přečtěte si také: NEJLEPŠÍ OPALOVACÍ KRÉMY TOHOTO LÉTA

Mějte žaludek v klidu

Dovolená je také o jídle a o tom, že zkoušíte nové věci nebo pro jednou vynecháte dietu. Nová jídla a přejídání se ovšem často vede k nepříjemným zažívacím problémům. Počítejte i s touto variantou, přeci jen plato černého uhlí vám v kufru tolik místa nezabere, ale dokáže vám zachránit dovolenou.

Mohlo by vás také zajímat: POZOR NA SALMONELU Z JÍDLA. V LÉTĚ VZNIKÁ I NA MELOUNECH!

Cestovní pojištění na dovolené

Je jasné, že nikdo nepočítá s tím, že se mu na dovolené něco stane. Opak je ovšem pravdou a věřte nám, že následné náklady za zdravotnickou péči hradit nechcete. Cestovní pojištění dnes už vyřídíte během pár minut i z pohodlí vašeho domova. Stojí jen pár stovek a rozhodně je to nic oproti tomu, co by vás čekalo v případě, že by se vám něco stalo.