Zdravé tipy

Cítíte se unavení a bez energie? Vyzkoušejte tyto zdravé tipy, které zlepší vaši fyzickou i psychickou kondici

Pijte více vody, té bez cukru – jsou to právě sladké nápoje, po kterých se nejvíce tloustne. Vyvarujte se proto limonádám a colám a radši si dopřejte obyčejnou sklenici vody. Také nezapomeňte tekutiny doplňovat pravidelně během celého dne. Začněte proto hned ráno a v průběhu dne vypijte 8-10 sklenic čisté vody.

Dostatečně spěte – kvůli nedostatku spánku pociťujete únavu a málo energie, kterou se snažíte doplnit jiným způsobem. Možná právě proto tak rádi pořádáte vždy k večeru velkolepý nájezd na vaši skrýš plnou jídla a sladkostí. Přitom stačí půl hodina až hodina spánku denně navíc, aby váš přešla chuť na tyhle nezdravé svačinky. Nedostatek spánku je navíc příčinou předčasného stárnutí, kterému se chcete určitě vyvarovat.

Vyhněte se polotovarům – zredukujte ve vašem jídelníčku jídlo, které před konzumací stačí jen ohřát v mikrovlnce. Snažte se připravovat jídlo sami. Jedině tak budete mít kontrolu nad tím, co přesně vaše jídlo obsahuje a snadněji se tím vyvarujete chemickým přísadám, cukrům nebo nezdravým tukům.

Hýbejte se – všichni víme, že pravidelný pohyb je základ pro naši dobrou fyzickou i psychickou kondici. Nemusíte si však hned kupovat permanentku do fitness. Stačí, když zařadíte trochu pohybu do svého každodenního života. Vyměňte výtah za schody, tramvaj za delší procházku nebo si 10 minut denně zacvičte v pohodlí svého domova. Vyhnete se tím nejen tloustnutí, ale snížíte tím také riziko vzniku srdečních chorob a dalších onemocnění.