chorvatsko jak ho neznáte

Chorvatsko a jeho krásy, které ještě neznáte

Chorvatsko je českou klasikou, která se často dočkává zesměšňování a ironie. Přitom se jedná o krásnou zemi, která nabízí mnoho míst a zážitků. A to nejen u moře! Ukážeme vám dnes místa, která nejspíš ještě neznáte, ale rozhodně stojí za vidění!

Přeneste se k náčelníkovi Apačů

Vinnetou a Old Shatterhand jsou silně spjatí s chorvatskou krajinou. Právě zde totiž probíhalo natáčení, a to konkrétně v okolí Plitvických jezer, ale i poblíž pohoří Velebit. Právě do tohoto pohoří se dostanete pohodlně i autem. Na vrcholku si pak dopřejete překrásný a jedinečný výhled na členité pobřeží.

Dalším bonusem je rozmanitost místních rostlin, které tvoří přírodní botanickou zahradu přímo v horách.

Přečtěte si také: UKÁŽEME VÁM, JAK VYPADÁ SPRÁVNÁ PÉČE O PLEŤ.

Plitvická jezera

Mnoho Čechů většinou míří k moři, kde se celý den válí na pláži a užívají si zaslouženého klidu. Přitom jen kousek od Zadaru najdete unikátní národní park, ve kterém se nachází 140 vodopádů, 20 jeskyň a jezera a vřídla. Jedná se o mimořádný zážitek, který vás uhrane. Možná ani neuvěříte, že jste v Chorvatsku.

Ostrůvek Nin

Chorvatsko nejsou jen pevnina, ale i přilehlé ostrovy. Například ostrůvek Nin, který má dlouhou historii. Najdete zde například nejmenší a nejstarší katedrálu nebo sochu svatého biskupa Řehoře.

Přečtěte si také: Vyměňte korporát za vlastní podnikání

Chorvatsko je také známé svými rozsáhlými lesy, které patří mezi nejzachovalejší v Evropě. Roste zde mnoho vzácných rostlin, které jsou přísně chráněné, například orchideje či lilie. Pro návštěvníky jsou mnohá místa přístupná.