Cestování v obytňáku je opět trendem

Cestování obytňákem je opět trendem

Zatímco kdysi jsme se našim rodičům smáli, že jezdi kempovat v obytných vozech a karavanech, dnes se tento trend vrací. Každý druhý se chce vydat na cestu karavanem nebo obytnou dodávkou. Mnoho lidí si dokonce své dodávky předělává po své vlastní ose na míru. Poradíme vám, na co byste při cestování obytňákem neměli zapomenout a kam se s ním vydat.

Největší výhodou cestování v obytňáku je volnost v cestování a přesouvání se z místa na místo. Pokud rádi objevujete a prozkoumáváte krajinu a nebaví vás být na jednom místě, je karavan to pravé pro vás. Další výhodou je, že ušetříte na ubytování, protože zkrátka spíte v autě. To se vám může hodit zejména v severských zemích, kde normálně stojí ubytování vysoké částky.

Přečtěte si také: NEVYHAZUJTE KÁVOVÝ LÓGR DO KOŠE! DÁ SE JEŠTĚ SMYSLUPLNĚ VYUŽÍT.

Vyberte si ten pravý pro vás

Obytný vůz nebo karavan si lehce zapůjčíte, takže si vyberete přesně takový obytňák, který bude pro vaše účely nejlepší. Je jen na vás, zda plánujete spát v kempech nebo si najdete místa, kde můžete stát na divoko. Od toho se také odvíjí to, zda budete potřebovat v karavanu sprchu nebo toaletu a kuchyňku.

Přečtěte si také: Potravinářské průkazy jsou od 1. 7. 2023 minulostí

Kam se vydat?

Cestování obytňákem je o volnosti, takže můžete cestovat po Česku, zabrouzdat do Rakouska nebo Německa, nebo se vydat na delší cestu do Švédska a Norska. Fantazii se zde meze opravdu nekladou. Důležité je, abyste si ale dopředu zjistili, kde se v dané oblasti a zemi dá parkovat. Některé země mají přísná pravidla pro stání s karavany, proto je potřeba znát polohu případných kempů. Existuje také aplikace Park4Night, která vám ukazuje místa, kde můžete bezplatně stát a parkovat v přírodě.