barefoot boty

Barefoot boty vás zbaví mnoha zdravotních problémů

Barefoot obuv se stává hitem a její výhody objevuje stále více lidí. Jejím smyslem je simulovat chůzi naboso, jediným rozdílem je to, že chrání nohy před zraněním a nepříznivým počasím. Jaké jsou hlavní benefity barefoot boty a jak vám může zachránit nohu?

Boty jako by nebyly

Chůze naboso je nejpřirozenější a nejzdravějším způsobem, jak se pohybovat. Právě barefoot boty mají tuto zdravou chůzi co nejvíce napodobit, poskytnou vaší noze dostatek prostoru, aby se mohla přirozeně hýbat. Žádná deformace prstů, žádné tlačení a nepohodlí. V barefootech se budete cítit jako v teplých ponožkách.

V botách také není nadbytečná podpora, na kterou jsme si v normální obuvi zvykli. Zdravá noha přitom žádnou oporu nepotřebuje, naopak by se měly i zde posilovat svaly a nohu zpevňovat.

Obyčejné boty vám mohou způsobit velké problémy

Právě tím, že obyčejné boty nohu stlačují, deformují a tlačí, mohou způsobit dokonce trvalé zdravotní potíže a poškození nohy. Od chodidel se odvíjí i další problémy v celém těle, jako je například bolest zad, nesprávné držení těla.

Přečtěte si také: Co vám pomůže na bolest zad?

Velký výběr

V dnešní době navíc existuje velká spousta různých modelů, velikostí, typů a designů, takže si můžete vybrat ty, které vám přijdou nejlepší. Vyrábí se navíc barefoot boty na každé roční období, takže ani v zimě se nemusíte soukat do těsných kozaček.

Uvidíte, že chůzi naboso si velmi rychle zamilujete, a poté nepochopíte, že jste si barefooty nepořídili už dříve.